facebook
ВІЗА НА 9 МІСЯЦІВ (СЕЗОННА) ЛИШЕ 3000 ГРН. (ЗА 2-3 ТИЖНІ)
ВІЗА НА 9 МІСЯЦІВ (СЕЗОННА) ЛИШЕ 3000 ГРН. (ЗА 2-3 ТИЖНІ)
ПОЛЬСЬКА ВІЗА ЗА 4 ДНІ
ПОЛЬСЬКА ВІЗА ЗА 4 ДНІ
ВІЗА НА РІК ВІД ВОЄВУДИ 300 ЄВРО(1,5 МІС.)
ВІЗА НА РІК ВІД ВОЄВУДИ 300 ЄВРО(1,5 МІС.)
ЗАМОВ СТРАХОВИЙ ПОЛІС ЗА 399 ГРН. + ЗАПОВНЕННЯ АНКЕТИ БЕЗКОШТОВНО
ЗАМОВ СТРАХОВИЙ ПОЛІС ЗА 399 ГРН. + ЗАПОВНЕННЯ АНКЕТИ БЕЗКОШТОВНО

Робота в Німеччині

Німеччина – чудова країна в Центральній Європі, з економікою, що динамічно розвивається. Німеччина займає третє місце в світі з експорту та імпорту товарів, і четверте місце за рівнем життя. Країна може похвалитися універсальною системою охорони здоров’я, безкоштовною вищою освітою, а також стабільною соціально-економічною ситуацією. Тож не дивно, що вже не перший рік Німеччина знаходиться в топі популярних країн для імміграції. Також, не варто забувати, що Німеччина є членом Європейського союзу, що робить її привабливою для працевлаштування та можливості побудувати успішну кар’єру.

Ринок праці Німеччини

Економіка Німеччини сконцентрована в промисловому секторі і в сфері послуг, тому що країна не має великих запасів корисних копалин. ВВП в 2018 році склав 3997 USD млрд. Мінімальна зарплата в 2019 – 1 557,00 EUR (9.19 за годину), середня – 3 771 EUR. За даними Федерального бюро праці, станом на кінець листопада 2019 року, рівень безробіття в Німеччині впав до 4.9%.

Важливо знати: зарплата в Німеччині має такі поняття як «брутто» і «нетто». Брутто – офіційна зарплата, а нетто – те, що отримує співробітник після вирахування всіх податків. Розмір відрахування залежить від багатьох чинників: місця проживання і роботи, розміру зарплати, сімейного статусу і кількості дітей, розподілу податкових послаблень між подружжям і навіть віросповідання. Розрахувати нетто можна ось тут https://www.lohnexperte.de/gehaltsrechner.html

Приємною новиною, для всіх бажаючих працевлаштуватися в Німеччині, став той факт, що з липня 2019 року спростили процедуру найму іноземних співробітників. Що це означає? По-перше – скасували чергу. Всі, хто колись цікавився питанням працевлаштування в Німеччині, знають, що німецький роботодавець зобов’язаний шукати співробітника спочатку серед громадян країни, потім серед громадян ЄС і тільки в третю чергу – серед працівників інших країн. З цієї причини, в Німеччині довгі роки залишалися порожніми до 1.5 млн робочих місць. Також, новий закон дозволяє їхати на роботу людям, які не мають паспорта Євросоюзу.

Деякі обмеження все ж залишаться: необхідність оформляти візу на роботу і навчання, підтверджувати свій диплом або свідоцтво про професійну освіту, а співробітники старше 45 років повинні мати зарплату не менше 3 686 EUR на місяць. Робочу візу тепер можна буде отримати на 6 місяців без запрошення на роботу, і вже прибувши на територію Німеччини знайти роботу. Мовне питання залишається актуальним і після прийняття «Нового міграційного закону», так як співробітник повинен володіти німецькою на розмовному рівні. Закон вступає в силу з березня 2020 року.

Найбільш затребувані професії Німеччини

Згідно з аналітичними дослідженнями служби технічного нагляду Dekra, які були опубліковані в лютому 2019 року, попит на висококваліфіковані спеціальності в технічній сфері дещо спав, в порівнянні з 2018 роком, а число затребуваних професій, з середньою профосвітою, зросло.

Найпростіше в Німеччині знайти роботу електрикам, електромонтерами, електронникам і інженерам-електротехнікам. Ці затребувані професії в Німеччині займають лідируючу позицію.

На другому місці, в списку затребуваних професій, знаходиться сфера IT. Розробники програмного забезпечення, програм і додатків, програмісти і архітектори віртуальної реальності – сучасні вакансії, яких потребує Німеччина. Фахівці в сфері інформаційних технологій не тільки затребувані, але і отримують високі зарплати.

На третьому місці – медичні працівники. Німеччина в рівній мірі потребує висококваліфікованих лікарів, медсестер і доглядальниць. У 2019 приватні і державні клініки Німеччини недораховують більше 5000 лікарів.

В цілому, список затребуваних професій Німеччини виглядає так:

 • Працівники сфери IT та SMM-спеціалісти;
 • Медичні працівники;
 • Інженерні професії;
 • Викладачі англійської;
 • Няні та доглядальниці;
 • Менеджери;
 • Водії і далекобійники;
 • Косметологи і б’юті-майстри.

Давайте більш детально познайомимося з деякими затребуваними професіями Німеччини.

Працівники IT і SMM-спеціалісти

Вакансії програмістів заповнили ринок праці Німеччини. Кожне третє оголошення, на сайтах з пошуку роботи, пов’язано з інформаційними технологіями. Найбільш популярні в цій сфері такі спеціальності:

 • Розробники ПЗ (42 000 – 57 000 EUR);
 • IT-консультанти (40 000 – 64 000 EUR);
 • Системні адміністратори (30 000 – 48 000 EUR);
 • SAP / ERP консультанти і програмісти (40 000 – 68 00 EUR);
 • Фахівці інформаційної безпеки (40 000 – 65 000 EUR).

Також, не менш цікаві вакансії в сфері IT пов’язані з авіаційною і космічною технікою. Фахівці даної області отримують зарплату близько 60 000 EUR. Зарплата фахівця багато в чому залежить від компанії, міста, досвіду роботи і особливих навичок. Для роботи в Німеччині ліцензія IT-фахівцям не потрібна. Роботодавець більш зацікавлений в особистих даних і буде дивитися на практичні навички здобувача. Перевіркою кваліфікації програмістів займається Палата торгівлі і промисловості Німеччини.

Для того, щоб влаштуватися працювати айтішником, потрібно всього лише відправити своє резюме в вподобану компанію, або оформити трудову візу на півроку і знайти роботодавця на місці. Знання англійської мови – обов’язкове, німецької – вітається і стане перевагою. Найбільша кількість вакансій, в інформаційній сфері, спостерігається в Північному Рейні – Вестфалії, Рейнланд-Пфальц, Баден-Вюртемберзі, Баварії і Саксонії. Цінуються співробітники, які володіють Java, С ++ / C #, ABAP, набагато рідше затребувані розробники на php і web-дизайнери.

SMM-спеціалісти перебувають на одному рівні по заробітку з програмістами. Оскільки, практично кожен житель планети щодня користується соціальними мережами і інтернетом, SMM-спеціалісти будуть затребувані на ринку праці. Основний двигун реклами – соціальні мережі, такі як Фейсбук, Інстаграмм, Твіттер, тому без хорошого фахівця, в просуванні продукту, компанії не обійтися.

Медичні працівники

Медична сфера в Німеччині, хоч і є однією з найбільш фінансованих, має недостачу кадрів. На сьогоднішній день в Німеччині не вистачає понад 5 тисяч висококваліфікованих фахівців. Пов’язано це з тим, що старше покоління лікарів йдуть на спокій, а випускники шкіл не прагнуть йти в медицину, так як навчання в мед вузі тривале і складне.

Система охорони здоров’я в країні знаходиться на високому європейському рівні, і професія лікаря – одна з найбільш затребуваних і престижних. Мінімальна зарплата у лікаря, який тільки-но закінчив університет і приступив до медичної практики – 45 000 – 50 000 EUR на рік. Фахівці вузького профілю, і ті, хто мають досвід роботи більше 5 років – 70 000 – 100 000 EUR. Зарплата медикам налічується згідно з тарифом, в залежності від клініки, спеціалізації, лікарського звання і терміну служби.

Для того, щоб стати доктором в Німеччині, потрібно або закінчити медичний університет в ЄС, або підтвердити свій диплом в Oberste Landesgesundheitsbehorden. Важливо надати не тільки диплом, але і трудову книжку, сертифікати та документи про пройдені стажування. Всі документи повинні бути перекладені на німецьку мову. Дана процедура не тільки платна, але й тривала – документи можуть розглядатися до року.

Важливо: обов’язкова умова для фахівця в медичній сфері – рівень німецької мови повинен бути не менше С1.

Oberste Landesgesundheitsbehorden, після розгляду документів, виносить рішення: або підтверджує кваліфікацію лікаря, і він відразу може приступати до роботи, або зажадає проведення співбесіди та проходження додаткової практики в медичному закладі Німеччини.

Знайти підходящу вакансію можна на кількох ресурсах:

 • https://www.marburger-bund.de/bundesverband/service/marburger-bund-zeitung-und-mehr/mbz-stellenmarkt
 • https://www.aerzteblatt.de/aerztestellen/angebote
 • http://www.jobs-gesundheitsberufe.de/
 • www.meinestadt.de
 • www.jobomat.de

Найпростіше знайти роботу в маленькому місті або селищі. Набагато складніше у великих і популярних клініках.

Умови роботи лікаря в Німеччині мають дві сторони. Перша сторона: лікар дуже шанований фахівець, який має пристойний заробіток, а завдяки добре розвиненій системі охорони здоров’я, має всі можливості для діагностики та лікування захворювань. З іншого боку – лікарі в Німеччині мають божевільний графік роботи (по 60 робочих годин на тиждень + додаткові добові чергування). Вони зобов’язані брати участь в медичних симпозіумах, займатися науковою діяльністю і писати дисертації.

Приємний бонус полягає в тому, що всі добові і нічні чергування, вся робота понад норму додатково оплачується – приблизно 160-300 євро за вихід. Згодом, лікар може піти в приватну практику, відкрити свій кабінет і самостійно вирішувати, скільки годин на день працювати. Сьогодні Німеччина потребує педіатрів, терапевтів, анестезіологів, ортопедів і хірургів.

На рівні з лікарями в Німеччині йде недобір середнього і молодшого медичного персоналу, тому, професії медсестер, санітарок і доглядальниць, також затребувані в Німеччині.

Інженери

Найактуальніші професії в інженерії знаходяться в машинобудуванні, автомобілебудуванні, електротехніці та інформаційній техніці, будівництві та телекомунікації. На початку 2019 року в Німеччині брак кадрів в інженерній промисловості склав 8500 робочих місць. Інженер – це не тільки затребувана професія в Німеччині, а й добре оплачувана. Зарплата молодого фахівця, який тільки-но закінчив навчальний заклад, досягає 50 000 EUR на рік. Інженер з досвідом роботи може розраховувати на зарплату в розмірі 60 000 – 70 000 EUR на рік.

Інженери в Німеччині займаються питанням побудови «розумних» енергозберігаючих будинків, беруть участь в розробці альтернативних джерел енергії, розробляють автономний транспорт, займаються діджиталізацією індустрії, переробкою відходів.

Цікавий факт: умови роботи інженерів вважаються одними з кращих серед всіх спеціальностей – зручний графік, висока оплата праці, можливість кар’єрного росту.

У зв’язку з катастрофічним недобором кадрів в інженерії та інших сферах, Німеччина надає можливість іноземним фахівцям отримати Блакитну Картку – візу на спрощених умовах. Документи, які знадобляться для оформлення візи:

 • Звичайний і закордонний паспорт;
 • Заповнена анкета;
 • 3 стандартні фотографії;
 • Трудовий контракт, підписаний з роботодавцем, згідно з яким здобувач буде отримувати не менше 51 000 EUR в рік;
 • Диплом, визнаний в Німеччині;
 • Біографія;
 • Трудова книжка;
 • Страховий медичний поліс;
 • Чек про оплату візового збору.

Інженер може знайти себе в біоінженерії. Спеціаліст буде займатися розробкою нових продуктів в харчовій промисловості, косметології та медицині. Інженер-конструктор буде займатися розробкою нових технологій для виробництва, інженер-технолог – створенням нових продуктів і нафтопереробкою.

Який би напрям в інженерії не вибрав іноземний фахівець, перш ніж приступити до роботи йому необхідно підтвердити свій диплом (якщо освіта була здобута не в Німеччині). Підтвердженням кваліфікації інженерів займається Будівельна палата. Найчастіше, диплом інженера підтверджується досить легко, протягом 3х місяців. Якщо, з якоїсь причини, у Будівельної палати є сумніви в кваліфікації фахівця, то вона може рекомендувати пройти спеціальні навчальні курси. Правда, цей процес платний, і триває від одного до трьох місяців.

Актуальні вакансії в інженерії можна знайти на цих ресурсах:

 • www.monster.de
 • www.absolventa.de
 • www.jobleads.de

Інші затребувані професії Німеччини

У Німеччині є ряд затребуваних професій, серед робочих спеціальностей. В першу чергу потрібні фахівці з знаннями мехатроніки, автоматичних систем управління, а також, електротехніки. Не менш затребувані, в сфері збуту, робочі складів, водії навантажувача, товарознавці, фахівці зі складської логістики, пакувальники і т.д. Громадське харчування потребує працівників фаст-фудів, офіціантів, кухарів, барменів. В області будівництва є дефіцит склярів, теслярів, штукатурів, малярів і т.д. Також, до затребуваних професій відносяться майстри холодильного обладнання, фахівці із слухових апаратів, доглядальниці для людей похилого віку та хворих людей, сантехніки, фахівці опалення та кондиціонування, фахівці автоматизованої техніки, сільгосп працівники.

Як перевірити і підтвердити диплом

Незалежно від того, яку спеціальність іноземець вибирає для роботи в Німеччині, щоб його прийняли на роботу, його диплом повинен бути визнаний в країні. Для того, щоб дізнатися, чи відповідає диплом Вузу німецькими стандартами, його необхідно перевірити в базі даних Anabin. Вуз, який видав диплом повинен мати позначку Н + – це значить, що отриманий диплом визнається в Німеччині. В цьому випадку, для отримання візи чи Блакитної Картки потрібно буде роздрукувати дані вузу. Якщо ж в базі Anabin вуз не знайдено – необхідно подавати документи на підтвердження кваліфікації.

Цікавий факт: в Німеччині стаж грає не на руку здобувачеві. Іноземцю простіше влаштується без досвіду роботи, або з невеликим стажем, бо роботодавець зацікавлений в тому, щоб не переучувати співробітника, а адаптувати його до роботи.

У Німеччині можна працювати як легально, так і нелегально. У другому варіанті іноземець отримує ряд переваг: не потрібно платити податки, оформляти візу, знання німецької мови не обов’язкове і виплата зарплати може бути раз в тиждень або навіть щодня. Мінус цього варіанту в тому, що на високооплачувану роботу нелегально не візьмуть, і все, на що можна розраховувати, це сфера обслуговування (офіціанти, бармени, садівники, прибиральники), сільськогосподарська сфера та сфера торгівлі. Також, нелегально можуть взяти на роботу нянею або доглядальницею. Оплата нелегальної діяльності буде не високою, тому гідна оплата можлива лише при наявності декількох робіт.

Дуже сподіваємося, що стаття стала корисною для Вас, і питання «які затребувані спеціальності в Німеччині є сьогодні» стало для вас більш зрозумілим.

[post_gallery]
Вакансії на вже