facebook
ТОП Новини

Робота для студентів

На сьогоднішній день велика кількість студентів влаштовуються на роботу під час літніх канікул. Це хороша можливість заробити гроші, отримати практику, побачити чарівні місця Європи та пам’ятки культури.

Яку країну варто обрати? Польща найближче знаходиться від України, витрати на доїзд невеликі, культура країни, мова, менталітет дуже схожі з українським, тому ви швидко звикнете.  Для того, щоб легально працювати в Польщі вам необхідно виготовити біометричний паспорт, або ж подати пакет документів для відкриття візи, а також отримати Дозвіл на роботу, або Дозвіл на сезонну роботу (залежно від вакансії яку ви обрали). Робота в Польщі дозволить зібрати гроші для омріяної подорожі або ж цінної покупки. 

Куди їдуть працювати влітку студенти з України? За даними польських бюро праці найпопулярнішими сезонними вакансіями є: офіціанти, бармени, помічники на кухні та будівництві, працівники сільського господарства (збір та упаковка овочів, фруктів, робота в теплицях), та інші. Щодо роботи на полях, то єдиним мінусом є те, що це фізична праця, хто не звик, може просто з нею не впоратись! 

Скільки заробляють українські студенти за кордоном? В Польщі під час літніх канікул студенти можуть заробити від 2100 до 3500 злотих. Зазвичай зарплата залежить від відпрацьованих годин.

Як не потрапити на шахраїв? Деякі українці, які поїхати на роботу за кордон, зіткнулись з недобросовісними агенствами. Тому варто знати про законодавство та процедуру працевлаштування. Перше, на що потрібно звернути увагу, чи є у агенства праці, до якого ви звернутись – ліцензія. Згідно п. 59 ст.9 Закону УкраїниПро ліцензування певних видів господарської діяльності ” посередництво в працевлаштуванні за кордоном є одним із видів господарської діяльності, який потребує ліцензування, тобто для роботи в цьому напрямі необхідно отримати ліцензію. Єдиним органом ліцензування цього виду діяльності є Міністерство праці та соціальної політики України. Будьте уважні!

Якщо у вас є питання з приводу роботи на літніх канікулах, звертайтесь, ми безкоштовно надаємо консультацію всім бажаючим!

Вакансії на вже