facebook
ВІЗА НА 9 МІСЯЦІВ (СЕЗОННА) ЛИШЕ 3000 ГРН. (ЗА 2-3 ТИЖНІ)
ВІЗА НА 9 МІСЯЦІВ (СЕЗОННА) ЛИШЕ 3000 ГРН. (ЗА 2-3 ТИЖНІ)
ПОЛЬСЬКА ВІЗА ЗА 4 ДНІ
ПОЛЬСЬКА ВІЗА ЗА 4 ДНІ
ВІЗА НА РІК ВІД ВОЄВУДИ 300 ЄВРО(1,5 МІС.)
ВІЗА НА РІК ВІД ВОЄВУДИ 300 ЄВРО(1,5 МІС.)
ЗАМОВ СТРАХОВИЙ ПОЛІС ЗА 399 ГРН. + ЗАПОВНЕННЯ АНКЕТИ БЕЗКОШТОВНО
ЗАМОВ СТРАХОВИЙ ПОЛІС ЗА 399 ГРН. + ЗАПОВНЕННЯ АНКЕТИ БЕЗКОШТОВНО

Важливі зміни працевлаштування в Польщі торкнуться кожного заробітчанина

У зв’язку зі змінами польського законодавства відносно працевлаштування громадян з інших країн, з 1 січня 2018 року вступили в дію нові порядки. Саме про такі нововведення, зміни та цікаві нюанси піде мова у цій статті.

Чому змінили процес влаштування на роботу іноземців?

Згідно зі статистичними даними, лише за 2017 рік до відповідних структур було подано більше як 900 тис. заяв від роботодавців з наміром працевлаштувати у себе іноземців. Але за офіційними даними, лише третина українців офіційно приступили до роботи у Польщі за цей самий період. Це свідчить про те, що у цій країні існує потужний тіньовий ринок із працевлаштування українців. Саме для виведення роботодавців «із тіні», та для боротьби з нелегальними робітниками, продажом запрошень на роботу від фіктивних компаній на одноденних фірм Польський Сейм прийняв закон, який вступив у дію 1 січня 2018 року.

У чому полягає закон про спрощення працевлаштування

Влада Польщі визнала, що зміни та нововведення у законі про працевлаштування пов’язані, насамперед, із нестачею робочих рук. Заробітчани з України та Білорусії уже не спроможні закрити усі вакантні місця, які з’являються на місцевих підприємствах. Саме тому влада зацікавлена у тому, щоб спростити процедуру реєстрації іноземного працівника та без перешкод легально працевлаштувати на свою фірму. Відповідно до нового закону, процес видачі довідок, дозволів та підтверджень буде максимально спрощеним та прискореним. Для заробітчан будуть функціонувати мовні курси для вивчення польської мови, а також з’явиться можливість взяти учать у програмі «Житло плюс», якщо роботодавець уклав відповідний договір і місцевими органами.

Які зміни відбулися у процедурі запрошення на роботу?

Після того, як закон вступив у дію, запрошень на роботу стало в десятки менше. Це пов’язано з тим, що роботодавець тепер буде змушений заповнити анкету не на одну сторінку, а на вісім. Також, для оформлення документів, польська сторона повинна надати копії усіх сторінок закордонного паспорту та усіх відміток, а також заплатити тридцять злотих за запрошення на роботу.

Раніше така послуга була безкоштовною.

Якщо польський роботодавець хоче запросити на роботу українця, він повинен виконати наступні вимоги:

  1. У місцевий відділ служби зайнятості потрібно подати заяву про свої наміри.
  2. Надати підтвердження оплати у 30 злотих (якщо є кілька наборів документів, то повинно бути стільки ж квитанцій).
  3. Копія всіх сторінок закордонного паспорта мігранта.

Варто заначити, що відповідно до нових правил, поляк має право влаштовувати до себе на роботу іноземця лише за таких умов:

  • Для іноземця буде виплачуватись така ж заробітна плата, як і для поляка на такій же посаді.
  • Роботодавець змушений підтвердити, що він дійсно не міг взяти на роботу поляка.

Дозвіл на працю в Польщі

У новому законі від 1 січня 2018 року також зазначено про зміни легального працевлаштування іноземців. Існує два види дозволів:

  • Стандартний дозвіл на роботу;
  • Дозвіл на виконання сезонних робіт.

Варто зазначити, що в обох випадках роботодавець буде змушений оплатити 30 злотих. Також, після реєстрації заяви, роботодавець повинен підтвердити, що дійсно прийняв на роботу іноземця.

Дозвіл на сезонну роботу може бути виданий терміном на 9 місяців від дати перетину кордону, або від дати видачі дозволу, якщо на момент видачі робітник уже перебував у Польщі. До сезонних робіт відносяться такі галузі, як туризм, садівництво, сільське господарство та ресторанний бізнес.

У дозволі на роботу потрібно вказувати контактні дані роботодавця, тип робіт, які будуть виконуватись, терміни та розмір заробітної плати.

Наскільки дієві такі нововведення, покаже час.

[post_gallery]
Вакансії на вже