facebook
ВІЗА НА 9 МІСЯЦІВ (СЕЗОННА) ЛИШЕ 3000 ГРН. (ЗА 2-3 ТИЖНІ)
ВІЗА НА 9 МІСЯЦІВ (СЕЗОННА) ЛИШЕ 3000 ГРН. (ЗА 2-3 ТИЖНІ)
ПОЛЬСЬКА ВІЗА ЗА 4 ДНІ
ПОЛЬСЬКА ВІЗА ЗА 4 ДНІ
ВІЗА НА РІК ВІД ВОЄВУДИ 300 ЄВРО(1,5 МІС.)
ВІЗА НА РІК ВІД ВОЄВУДИ 300 ЄВРО(1,5 МІС.)
ЗАМОВ СТРАХОВИЙ ПОЛІС ЗА 399 ГРН. + ЗАПОВНЕННЯ АНКЕТИ БЕЗКОШТОВНО
ЗАМОВ СТРАХОВИЙ ПОЛІС ЗА 399 ГРН. + ЗАПОВНЕННЯ АНКЕТИ БЕЗКОШТОВНО

Як працювати у Польщі без візи та по біометричному паспорту

Дозвіл без перешкод перетинати кордон Євросоюзу для українців відкрив багато можливостей. Це і відпочинок на курортах, туризм, шопінг, бізнес-поїздки, відвідування родичів, подорожі, ну і звичайно, робота. На кордоні достатньо показати свій біометричний паспорт і можна сміливо прямувати до міста, в якому зібралися  працювати. Виявляється, що Польща – це єдина європейська країна, законодавство якої дозволяє приймати на роботу українців, не вимагаючи при цьому робочої візи. Але і така можливість має свої нюанси та обмеження в часі,  саме про це і розкажемо у даній статті.

На сьогоднішній день існує два найпоширеніші варіанти, як можна працювати у Польщі, не відкриваючи при цьому робочої візи:

 1. Українець, який перетинає кордон з Польщею, повинен мати заяву від роботодавця, яка засвідчує намір працевлаштувати іноземця. У заявці повинні бути прописані умови праці, терміни та заробітна плата.
 2. Дозвіл на роботу, виданий відповідними структурами.

Можна відправитися у Польщу і без запрошення, вказавши при перетині мету поїздки – «проходження співбесіди», тоді  необхідно надати всі контактні данні особи, з якою плануєте співпрацювати. А можна взагалі розпочати пошук роботи уже після перетину кордону по безвізу. Але варто пам’ятати, що термін перебування у такому випадку не повинен перевищувати 90 календарних днів. 

В будь якому випадку, по приїзду на робоче місце, українець  повинен укласти контракт, щоб легалізувати своє перебування. Також, роботодавець повинен звернутись у відповідну структуру і подати заяву про те, що дійсно готовий прийняти  іноземця до себе на роботу.

Починаючи з 1 січня 2018 року у Польщі змінилися деякі пункти в законодавстві, які дозволяють полякам працевлаштовувати усіх іноземців (які не проживають у зоні ЄС та ЄЕП). Існують такі варіанти, як:

 • Оформлення дозволу на сезонну роботу (праця протягом 9 місяців у певних сезонних галузях);
 • Оформлення дозволу на короткотермінову роботу (перебування на робочому місці не більше 6 місяців протягом одного року у галузях, які не є сезонними).

При перетині кордону без візи та з біометричним паспортом, зберігаються усі інші вимоги:

 • Наявність діючої страховки;
 • Підтвердження бронювання номеру в готелі, або місця для ночівлі;
 • Наявність квитка додому;
 • Підтвердження фінансового статусу.

Без робочої візи українець має право перебувати на території Польщі  90 днів з моменту перетину кордону на кожні пів року. Ці часові рамки порушувати не можна ні в якому разі, адже можуть покарати депортацією. Навіть отримавши дозвіл на сезонну чи короткотермінову роботу, ці часові рамки порушувати неможна. Після закінчення дозволеного терміну перебування, українці мають теж кілька варіантів:

 1. Можна повернутися додому і знову поїхати на роботу по біометричному паспорту уже у наступному півріччі.
 2. Повернутися в Україну та відкрити робочу візу.
 3. Ще до закінчення 90-денного терміну оформити тимчасову «карту побиту», або візу воєвуди.
[post_gallery]
Вакансії на вже