Їдемо на роботу в Чехію
З кожним днем українські заробітчани все частіше обирають для роботи саме Чехію. Причин цьому є дуже багато і одна з них, і, найбільш вагома – це високий рівень заробітної плати. В залежності від виду праці та регіону середня заробітна плата у Чехії складає 800-1200 євро. Варто зазначити, що це «чиста» сума, яка щомісячно потрапляє до гаманця, так як усі податки та витрати на проживання уже вирахувані. Для порівняння, у тій же Польщі, Словаччині чи Литві чистими за один робочий місяць можна отримати в середньому 500-700 євро.
Популярні вакансії, заробітна плата та умови роботи
Офіційне працевлаштування для українців у Чехії стало можливим порівняно недавно, а точніше, починаючи від серпня 2016 року. В більшості випадків іноземців можуть запрошувати на вакансії, які важко заповнити трудовими ресурсами, наявними всередині країни. Таким чином, у Чехії на сьогоднішній день найбільшим попитом користуються спеціалісти таких професій, як медики (лікарі – заробітна плата вище 1500 євро, та медперсонал середньої ланки – в межах 600-800 євро), будівельники та різноробочі (заробітна плата в залежності від кваліфікації може складати від 500 до 1000 євро), та ІТ-спеціалісти, програмісти, їх роботу оцінюють у 1400-1600 євро. Досить високо оплачується робота інженерів технічних спеціальностей. В середньому, в місяць можна отримувати заробітну плату в розмірі 800-1000 євро. Але якщо ви не маєте високої кваліфікації, у Чехії на вас чекають ще такі професії:
Затребуваними також вважаються такі професії, як няня або доглядальниця, роботи по зварюванню, упаковування та фасування продукції на заводі, різноробочі на пилорамах та конвеєрах. Заробітна плата за виконання таких робіт в різних регіонах Чехії відрізняється, але в будь-якому випадку вона є вищою, ніж у Польщі чи Словаччині.
Умови роботи для більшості перерахованих вакансій мало чим відрізняються. В середньому, одна робоча година оцінюється у 4-5 євро, або 90-130 крон. Передбачається 8-ми або 12-ти годинний робочий день з одним вихідним в тиждень, або позмінний режим роботи. Якщо виконання певної роботи вимагає використання спецодягу – його надає роботодавець. Якщо трапляються надлишкові робочі години – все додатково оплачується. В більшості випадків роботодавець також може надавати житло, за добу проживання в якому необхідно сплачувати від 100 до 130 крон. Але заробітна плата у кілька сотень євро дозволяє легко покрити ці витрати.
[post_gallery]